💢 حذف دفترچه‌های درمانی و جایگزینی نسخه الکترونیکی در کشور

🔸 مشاور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: تا پایان سال جاری، تمامی مراکز طرف قرارداد تأمین اجتماعی، به پروژه حذف دفترچه درمانی و تولید نسخ الکترونیکی می‌پیوندند.

🔸 محمدعلی بیطرف با بیان اینکه تا پایان سال جاری تمامی مراکز طرف قرارداد تأمین اجتماعی به پروژه حذف دفترچه درمانی و تولید نسخ الکترونیکی می‌پیوندند، اظهار کرد: این طرح در مطب‌ها، کلینیک‌ها و درمانگاه‌های خصوصی و خیریه اجرا خواهد شد.

🔸 مشاور ارشد مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در امور درمان با بیان اینکه پروژه حذف دفترچه در مراکز طرف قرارداد تأمین اجتماعی از ۳ سال پیش در استان یزد و برخی تخصص‌های خاص و نسخ گران‌قیمت انجام شده بود، ادامه داد: پزشکان برای اجرای این طرح باید مطب‌های خود را مجهز به سیستم‌های الکترونیکی کنند تا با مشکل مواجه نشوند.

🔸 وی با اشاره به اجرای این طرح در مراکز درمانی استان‌های گیلان، قزوین، همدان، سمنان، اردبیل، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان و مازندران تصریح کرد: بهره‌برداری از سامانه نسخه الکترونیک در استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، ایلام، لرستان، زنجان، کرمانشاه و کردستان نیز آغاز شده و ما بنا داریم این طرح را در کل کشور انجام دهیم و به امید خدا تا اواخر بهمن این طرح در کل کشور اجرا خواهد شد.

🔸 بیطرف ادامه داد: پزشکان برای استفاده از این طرح ابتدا باید ثبت‌نام کنند و در صورت تأیید اسناد پزشکی، آموزش‌های کلی را بگذرانند و در نهایت وارد عمل شوند. در این طرح به‌محض انجام ویزیت توسط بیماران، ۶۰ درصد وجه نسخه در حساب پزشک شارژ می‌شود و ۴۰ درصد مابقی نیز پس از رسیدگی اسناد پزشکی، واریز خواهد شد. پرداخت ۶۰ درصدی ویزیت به پزشکان در صورتی انجام می‌شود که پزشکان از سوی سازمان نظام پزشکی امضای دیجیتال داشته باشند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز نشانه گذاری شده اند