“تحلیل آمار کرونا و توصیه های آقای دکتر روغنی”

◼️ ۲۰۷ فوتی در ایران به علت کرونا

◼️ ۶ فوتی در ۴۸ ساعت گذشته در چهارمحال و بختیاری به علت کرونا ( ۳ فوتی امروز )

🔴 جنگ روسیه و اوکراین ، شب عید ، بی کاری ، نا امیدی ، بدبختی … ؛ نه ، شرایط را درک نمی کند ، کرونا، امیکرون لعنتی را می گویم ! بی رحمانه می تازد و جان می گیرد !

❌ شاید نیمی از جمعیت اکنون مبتلا شده باشند ولی تضمینی وجود ندارد که بعد از ابتلا به این سوش ، دگر بار مبتلا نشوید به خصوص اگر بار اول فرم خفیف تر را گرفته باشید !

پس این لعنتی کی تمام می شود ؟!
👈 چند سالی با ما هست، سوش های جدید هم می تواند در راه باشد، یکی از پیامدهای جنگ روسیه اوکراین می تواند گسترش ویروس و گونه جدیدی از ویروس باشد !

⁉️ حالا که کرونا مدت طولانی با ما خواهد بود، بهتر نیست با آن مسالمت آمیز زندگی کنیم و مثلا محیط های آموزشی به طور کامل بازگشایی شود ؟!
👈 همین الان هم داریم با آن زندگی می کنیم ولی به شیوه نادرست ، خیلی ها دیگر رعایت نمی کنند ، محدودیت جدی وضع نمی شود که البته این نوع همزیستی تبعات جانی ، اقتصادی و .. برای مردم و دولت دارد .

👈 همزیستی با کرونای لعنتی به این معنی نیست که در اوج پیک های کرونا همان رفتاری را داشته باشیم که در شرایط کم خطر تر داریم ، بازگشایی مدارس در اوج خطر و در قله مرگ کرونا اشتباه بود ، وضع نشدن محدودیت برای ادارات اشتباه بود و ..‌

❌❌❌ با اماری که فقط بر اساس نتیجه تست است خودمان را فریب ندهیم ، امار واقعی شیوع امیکرون ، صدها برابر این رقم ها می باشد !

✔️ کلام اخر ، تزریق دوز سوم واکسن مانع ابتلا به امیکرون نمی شود ولی احتمال ابتلا به نوع شدید ، بستری در بخش ویژه و فوت را به طور قطع ، کاهش می دهد.

✍ دکتر آرش روغنی ، رییس سازمان نظام پزشکی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز نشانه گذاری شده اند