تنها به ۱۵ درصد از هزینه های تولید دارو ارز اختصاص یافت

💢 تنها به ۱۵ درصد از هزینه‌های تولید دارو ارز دولتی اختصاص یافت

🔸 مدیرعامل یک شرکت پخش دارویی گفت: برای تهیه دارو از مواد جانبی و سایر اقلام دیگر استفاده می‌شود که این موارد مشمول ارز دولتی نمی‌شوند و تنها به ۱۵ درصد از هزینه تولید دارو ارز دولتی تعلق می‌گیرد.

🔸 محسن نجارنیا مدیرعامل یک شرکت پخش دارویی درباره چالش‌های صنعت دارو اظهارداشت: در حال حاضر تأمین دارو توسط شرکت‌های پخش بسیار با دشواری انجام می‌شود و باید توجه داشت که کمبود دارو در سطح بازار ارتباط چندانی با عملکرد شرکت‌های پخش دارو ندارد.

🔸 وی افزود: باید توجه کنیم که ۱۵ درصد قیمت دارو صرف هزینه مواد مؤثره می‌شود به طور مثال برای تهیه یک قرص یا آمپول دیکلوفناک ۱۵ درصد این دارو ماده مؤثره بوده و بقیه دارو از مواد جانبی تهیه می‌شود.

🔸 نجارنیا خاطرنشان کرد: برای تهیه دارو از مواد بسته‌بندی، لیبل و سایر اقلام دیگر استفاده می‌شود که این موارد مشمول ارز دولتی نمی‌شوند و تنها به ۱۵ درصد از هزینه تولید دارو ارز دولتی تعلق می‌گیرد.

🔸 مدیرعامل شرکت پخش دارو خاطرنشان کرد: به همین دلیل تولیدکنندگان مجبورند برای تهیه مقوا، فویل و سایر مواد جانبی تهیه دارو آنها را با ارز آزاد خریداری کنند و قیمت بیشتری برای آن بپردازند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز نشانه گذاری شده اند