“جلسه اعضای سازمان نظام پزشکی شهرکرد با مدیر کل محترم دادگستری استان”

جلسه اعضای سازمان نظام پزشکی شهرکرد با مدیرکل محترم دادگستری استان ،جناب آقای دکتر رزم روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ساعت ۹ صبح در محل سالن جلسات اداره کل دادگستری استان برگزار گردید.
در این جلسه که جناب آقای سید نصرالدین صالحی دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان و جناب آقای دکتر کامران میرحاجی معاون محترم قضایی و جناب آقای روحانی معاون محترم مالی و پشتیبانی دادگستری کل و جناب اقای دکتر نظیفی مدیر کل محترم پزشکی قانونی استان حضور داشتند پس از انجام معارفه همکاران، جناب آقای دکتر رزم توضیحاتی را در خصوص رسالت دستگاه قضا و نقش این نهاد در تامین امنیت و عدالت اجتماعی ارائه نمودند و در ادامه خاطرنشان ساختند که مهم‌ترین اولویت اجتماعی بر اساس آیات قرآن و احادیث معصوم(ع) و نیز نیاز عمومی جامعه تامین سلامت و بهداشت جامعه است و در این راستا جایگاه رفیع مقدس پزشکی نقش بسیار موثری در رسیدن به این مهم دارد.


ایشان فرمودند : پزشکان به عنوان فرماندهان جهادی تامین سلامت و بهداشت همواره در ایام همه گیری بیماری کرونا نقش و رسالت خود را به خوبی به انجام رساندند و به حول و قوه الهی توانستیم این دوران نحس و نکبت بار را مدیریت نماییم.
در ادامه همکاران هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی با ارائه نقطه نظرات و راهکارهای مناسب جهت دفاع از جایگاه و حیثیت جامعه پزشکی ارائه نمودند که خوشبختانه مورد توجه مسئولین محترم قضایی استان واقع شد.
همچنین جناب آقای صالحی دادستان محترم توضیحاتی را در خصوص نحوه رسیدگی و جلوگیری از اطاله دادرسی متذکر شدند و اظهار داشتند که خوشبختانه دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی مرکز استان دارای عملکرد قابل قبولی بوده و بر اساس نظر بندی ها ،رضایت مندی جامعه را نیز بدنبال داشته است که این امر مدیون زحمات بی منت همکاران محترم پزشک در سازمان نظام پزشکی شهرکرد بوده است .
در ادامه نیز آقای دکتر میر حاجی معاون محترم قضایی استان با تاکید بر اجرای قانون و صراحت قانونگذار در ارجاع پرونده های پزشکی به سازمان نظام پزشکی تاکید فرمودند.
این جلسه که مصوبات و تصمیمات اثربخش و مثبتی را بهمراه داشت که منجر به تامل هر چه بیشتر سازمان نظام پزشکی با سایر نهادهای قضایی استان را بعنوان یکی از مباحث راهبردی مورد تاکید قرار گرفت و از مصوبات مهم این جلسه :
۱. جلوگیری از مجازات های حبس برای پزشکان و تاکید بر تعیین مجازات جایگزین حبس در پرونده های قصور پزشکی غیرعمد
۲.انتصاب دادستان محترم عمومی و انقلاب استان جناب آقای صالحی به عنوان نماینده قوه قضاییه در هیئت بدوی انتظامی سازمان نظام پزشکی شهرکرد
۳.برگزاری جلسات تعامل و هم اندیشی فی مابین سازمان نظام پزشکی و دستگاه قضایی استان
۴.تعیین شعب رسیدگی به شکایات پزشکی در دادگستری و جلوگیری از تعدد شعب رسیدگی کننده در دادگستری
در پایان جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران قبلی از حضور و انتصاب مدیران جدید دستگاه قضایی استان استقبال و سازمان نظام پزشکی همانند روال قبل آمادگی خود را برای هر نوع همکاری با دستگاه قضایی استان اعلام نمودند.

سازمان نظام پزشکی شهرکرد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز نشانه گذاری شده اند